Inside the enemy base

V této kapitole průvodce Metro Exodus se dočtete, jak Annu zachránit a co udělat, aby se konečně obnovilo spojení Moskvy se zbytkem světa. Vybrat si můžete z několika možností, jakým stylem tento úkol dokončit.

Uvnitř základny Hanza – agresivní cesta

Vyjděte po žebříku výš a po krátkém pochodu uvidíte Jermaka. Vyjděte s ním ven, pak jděte k panelu vpravo a vypněte ho. Pak jděte za svým společníkem – snažte se neběhat, abyste neprovokovali nepřátele kolem sebe. Připližte se k žebříku a vylezte nahoru.

Plazte se dál a uvidíte nepřítele otočeného k vám zády. Omračte ho, pak otevřete dveře a jděte dál. Počkejte, až se na vás nepřítel podívá (baterka dopadá na zeď) – seberte poblíž ležící plechovku a pak předmět hoďte před sebe.

Po chvíli se ocitnete v místnosti s Annou a jejím katem. V důsledku této scény se dozvíte, že celá Moskva byla odříznuta od celého světa – do města nemohl dorazit žádný signál ani zpráva. Brzy se ukáže, že na světě je spousta lidí, kteří se snaží navázat spojení se zbytkem světa. Po skončení cutscény vyjdi ven – nepoužívej baterku a nepřátelé si tě nevšimnou. V krátké době narazíte na velké množství nepřátel – pokud chcete, můžete se k nim připlížit a omráčit je, ale můžete je také zabít. V této fázi hry se to nepromítne do žádných následků.

Únik z dosahu nepřátel – zachovat utajení (stealth)

Abyste unikli z nepřátelského sevření, musíte se dostat na místo, kde se nachází vlak. Pokud na cestě narazíte na nepřátele, spustí se poplach. Abyste se k vlaku dostali v tichosti, musíte být velmi opatrní a trpěliví.

Zbavte se dvou protivníků hned na začátku. Počkejte za truhlou, dokud nedojdou ke schodům. Tiše se k nim připližte a co nejdříve oba nepřátele omračte.

Vaším dalším úkolem je potichu vylézt po schodech zobrazených na obrazovce výše.

Tam omračte protivníka a zhasněte všechna světla.

Až zhasnou světla, jděte doleva. Tam se pod schody protivník rozhlédne. Tiše seskočte na zem a zlikvidujte ho. Tím si uvolníte cestu do další lokace.

Agresivní způsob

Střílejte/ohlušujte nepřátele, dokud nedosáhnete červených dveří. Jděte s nimi dál dovnitř – prohledejte místnost, pak jděte dál a dostanete se do místnosti s motorem. Stejně jako předtím můžete zabít nebo omráčit další nepřátele. Až hrozbu zneškodníte, objeví se Yermak a Anna. Vyjděte s ní nahoru a porazte další nepřátele.

Použijte spínač nahoře a pak se braňte proti útokům nepřátel. Po chvíli dojde k silnému výbuchu a vy s Annou spadnete dolů. Postupujte vpřed, střílejte vojáky, dokud nedojdete k velkému knoflíku – použijte ho ke zpomalení vlaku a připravte ho k jízdě. Nyní vás čeká krátká scéna – do vlaku nastoupí skupina vašich společníků.

Získání Aurory – zachovat utajení (stealth)

Abyste získali Auroru potichu, musíte jednat velmi opatrně. Nezapomeňte zhasnout všechna světla v okolí.

Vaším prvním úkolem bude jít doprava, zhasnout první světlo, potichu se přiblížit k protivníkovi (na obrazovce výše označen modře), zlikvidovat ho a rychle zhasnout světlo vedle něj. Pokud to neuděláte, ostatní protivníci vás rychle odhalí.

Schovejte se za police a počkejte, až se druhý protivník otočí. To může trvat několik desítek sekund, ale buďte trpěliví a nedělejte žádné pohyby.

Pokud se pokusíte odlákat jeho pozornost hozením plechovky, přivoláte také další nepřátele.

Až se zbavíte nepřátel, slezte po žebříku do nižšího patra.

Až sjedete dolů, zahněte doleva. Tam nenápadně zlikvidujte protivníka a rychle zhasněte lampu.

Jděte podél zdi k dalšímu žebříku.

U vchodu do Aurory je stráž. Odveďte jeho pozornost plechovkou a pak ho zlikvidujte. Tímto způsobem se bezpečně dostanete k vlaku.

 

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments