Metro Awakening

Metro Awakening je další díl akční série Metro. Tentokrát exkluzivně pro virtuální realitu, kombinující atmosférický detail, stealth akci a survival boj v prostředí moskevského podzemí. Hra je spin-offem původní série, který se odehrává před dějem prvního dílu Metro 2033. Vydání Metro Awakening je zatím plánované na rok 2024 pro headsety Playstation VR2, Steam VR a Meta Quest.

Metrogame.cz

Příběh – Píše se rok 2028

Lidé, kteří přežili jaderný armagedon, úpěnlivě přívají v bídě v zasypaném podzemí moskevského metra – pravděpodobně posledním útočištěm na planetě zemi. V této hrobce civilizace, kde je každý den bojem o holý život ať už nad nekonečnou tmou a ladem nebo se zmutovanými přízraky a příšerami.

V roli Serdara – lékaře, který se odvážně vydává do temnoty, ochromující radiace a smrtelných hrozeb metra, aby našel svou ženu a léky, jenž tak zoufale potřebuje. Jen díky vaší odvaze a zachováním zdravého rozumu se musíte neustále prokousávat vpřed. Na hranici mezi životem a smrtí, duchovním a hmotným světem se totiž probouzí bytosti, kterými se můžete stát i Vy…

Systémové požadavky

Hra Metro Awakenings vychází exkluzivně pro VR a pro její rozjetí potřebujete následující:

  • Procesor: Vyžaduje 64bitový procesor
  • Platforma: Windows 10 – 64 bit nebo Playstation 5
  • Podpora VR: Playstation VR2, Steam VR a Meta Quest

Galerie

Podívejte se na upoutávku oficiálního ohlášení Metro Awakening.