Escaping the Church

Tento okamžik je v Metro Exodus velmi důležitý, protože v závislosti na vašem rozhodnutí jeden z vašich společníků přežije a vy se dočkáte dobrého konce hry. Následující část průvodce popisuje vše krok za krokem.

Vyjděte na břeh a vyjděte po schodech nahoru. Běžte za hlasem dívky Nasty. Nakonec se dostanete do skromné místnosti, ve které bydlí Nasťa a její matka Káťa. Ženy vás seznámí s aktuální situací a pak si pospíší, aby se co nejdříve objevily stráže. V tomto okamžiku máte možnost volby, která silně určuje konec kapitoly, osud jednoho z vašich společníků, a dokonce i konec hry! Můžete se pokusit o tichý útěk („dobrá“ varianta, vedoucí k pozitivnímu konci) nebo zvolit bojovou cestu („špatná“ varianta). Abychom se vyhnuli spoilerům, napsali jsme o volbách obšírněji v samostatné části.

Útočná varianta – prorazíme skrz nepřátele

Stačí počkat, až vojáci vniknou do místnosti s Nasťou a Káťou – přivítejte je výstřelem a rychle je zabijte. Nyní můžete podle libosti odejít oknem nebo dveřmi. Vyplatí se zvolit okno, protože se tak rychleji dostaneme k naší lodi.

Po cestě potkáte spoustu nepřátel – když si ale zvolíte bojovou variantu, nemusíte se jich opravdu bát a můžete je zabíjet jednoho po druhém. Výhodou tohoto řešení je, že můžete snadno prohledávat sídla banditů a sbírat zajímavé předměty nebo poznámky. Jakmile zlikvidujete odpor, jděte k lodi, použijte naviják a opusťte toto nebezpečné místo.

Útěk z kostela – možnost stealth

Na samém začátku své cesty Volhou narazíte na kostel. Jakmile ke kostelu dorazíte a vystoupíte z lodi, bude zablokován. Vaším úkolem bude vyjít nahoru a promluvit si s matkou s dítětem.

Po rozhovoru s nimi vyskočte z okna. Vylezte po prvním schodišti nahoru a tam ohlučte protivníka.

Další protivník stojí o kousek dál, také ho zlikvidujte.

Sejděte dolů a jděte do budovy. Tam v klidu zlikvidujte nepřátele, kteří vám stojí v cestě. Nejlepší je upoutat jejich pozornost pomocí plechovek.

Pokud omráčíte velký počet nepřátel, v určitém okamžiku se nepřátelé vzdají, i když žádného z nich nezabijete. To vám umožní volně prozkoumávat terén.

Jděte do provizorního přístavu. Musíte si pořídit novou loď. K tomu otočte mechanismem. Až skočíte do člunu, opustíte oblast kostela.

Setkání s Kňazem

Bez ohledu na variantu odplujte od kostela lodí. Anna tě bude kontaktovat – pokud jsi chtěl jít klidnou cestou, pak by ti měla ve zprávě uvést, že je ráda, že se jí podařilo vyřešit případ bez krveprolití. Při plavbě na vás zaútočí mořské příšery – braňte se útokům a po chvíli dorazíte do Kňazu. Rozluč se s ním a dozvíš se o dalším úkolu, který máš ve Volze splnit. Vrať se do vlaku a řekni Millerovi o své situaci.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments