Visiting the bunker

Tato kapitola našeho průvodce po hře Metro Exodus se zaměřuje na Yamantau a návštěvu bunkru. Artyom a jeho společníci jedou vlakem přímo do bunkru, který slouží jako hlavní sídlo ruské vlády.

Úroveň se otevírá několika cut-scénami a dialogy. Po příjezdu na místo určení opusťte vlak a jděte k výtahu. Nastává čas na další dlouhou sekvenci, kde jediné, co můžete dělat, je pozorovat. Brzy vás zachrání vaši společníci. Vezměte si zbraň a začněte prohledávat místnost – nemáte na to moc času. Nepřátelé se tu brzy objeví.

Nepřátelé na vás budou útočit střelnými zbraněmi a zbraněmi pro boj zblízka. Ti, kteří na vás střílejí z horního patra, mají přednost. Naštěstí pro vás je Artyom se svými druhy. Tuto sekvenci ukončete vstupem do výtahu.

Jakmile se dostanete do horního patra, přistupte k bedně a pohněte pákou. V další místnosti aktivujte mechanismus. Projděte koutem ve dveřích. Nyní musíte bojovat s nepřáteli v těsných chodbách. Skvěle zde fungují brokovnice a další zbraně s krátkým dostřelem. Postupujte místnostmi dál – zlikvidujte každého nepřítele, na kterého narazíte.

Dojdete do kuchyně a chladírny. Zabíjejte nepřátele a pokračujte v průchodu místnostmi. Brzy dojdete k další pojistkové skříni – rozsviťte světlo a vstupte do sousední místnosti. Uvidíte nepřátele zraněné horkým vzduchem. Nesledujte je. Projděte vzduchovodem – tím nad dveřmi vpravo.

Vyjděte ze vzduchového kanálu na druhé straně. Pokračujte v likvidaci kanibalů. Cesta je lineární, neměli byste zde mít žádné problémy. Jediné, na co nesmíte zapomenout, je prohledávat místnosti kvůli munici – narazíte na spoustu nepřátel.

Brzy se dostanete do tunelu. Miller se s vámi spojí – Artyom musí jít na velitelství. Postupujte úzkým tunelem a zlikvidujte další kanibaly. Na konci tunelu najdete truhly. Vylezte nahoru a dostaňte se na druhou stranu.

Zaútočí na vás další nepřátelé. Šetřete si munici a sbírejte suroviny, abyste mohli vyrobit např. další lékárničky. Interagujte s pákou v jedné z místností a poté projděte nově otevřenými dveřmi. Jste uvězněni v „aréně“ se skupinou nepřátel. Co je horší, budete čelit velmi tvrdému nepříteli – je obrněný a používá těžký kulomet.

Zabijte slabší nepřátele a pak se schovejte za sloup. Počkejte, až obrněný nepřítel přestane střílet, a pak ho několikrát střelte do hlavy. Takto pokračujte, dokud nebude mrtvý. Poté přistupte k dalším dveřím. Na Artyoma zaútočí několik nepřátel. K jejich likvidaci by měl stačit zápalný koktejl.

Artyom se setkává s Annou a ministrem zodpovědným za situaci v bunkru. Následujte ženu – dostanete se na velitelství. Setkáte se s ostatními přáteli – následujte je k výtahu. Zlikvidujte nepřátele, kteří vám stojí v cestě. Vlak je v horním patře – zastřelte kanibaly, kteří vás pronásledují. Brzy kapitola skončí.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments