Visit Sewers

V následující kapitole našeho průvodce hrou Metro Exodus si přečtete řešení prologu hry, který popisuje vaši návštěvu Moskvy. Tato fáze vás seznámí s počátkem Arťomovy historie a jeho snahami objevit svět, který by po jaderných válkách přestal existovat. Náš hlavní hrdina se vydává na osamělou cestu do podzemí města.

Po vystřižených scénách najdete cestu do tunelu. Jděte dopředu a pak otevřete dveře. Tunely jsou rovné a opravdu stačí jít dopředu. Po nějaké době najdete kostlivce – přistupte k němu a seberte zásobník na zbraně.

Pokračujte a po nějaké době na vás skočí mutant. Nepřítele ze sebe můžete vyhodit, když rychle stisknete tlačítko uvedené na obrazovce – je to typická quick time akce, čas od času na podobné akce ve hře narazíte. Když nepřítele zabijete, objeví se další mutanti – zabijte je všechny.

Vstupte nyní do zbytků modrého vozu a jděte s ním dál. Vyskočte na druhou stranu, zabijte mutanta a přistupte ke dveřím. Uslyšíte řev bestie – na příšery se nevyplatí čekat, rychle přistupte ke dveřím a pokuste se je otevřít. Objeví se další QTE sekvence, ve které bude hlavní postava opět napadena. Po skončení cutscény se probudíte na bezpečném místě, kde bude přítomna i Anna, Artyomova žena.

Na klinice si můžete vyslechnout mnoho dialogů a najít poznámky – jedná se o sběratelské předměty, které se nacházejí v herním světě. V našem průvodci jsme jim věnovali samostatné kapitoly – navštivte jinou sekci a přečtěte si o skrytých tajemstvích hry.

Až budete připraveni, vyjděte ven, kde na vás čeká uvítací výbor. Setkáte se zde s hrdiny, kteří vás budou provázet hrou Metro Exodus. Co je však důležité – někteří z nich nemusí přežít až do konce cesty – ve hře je jistá nelinearita a některé skryté volby, které určují osud našich spolubojovníků. Opět platí, že stejně jako tajemství jsme vše probrali v jiných částech příručky.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments