Hallucinations and blind beasts

Úroveň radiace v hlubších patrech metra je nadstandardní. Artyom začne mít stále častěji halucinace a setkává se s podivnými příšerami. Další část příručky popisuje jeden z posledních fragmentů hry Metro Exodus.

Pokračujte dál a budete svědky dalších a dalších anomálií a podivných vizí. Procházejte dalšími chodbami, dokud se nedostanete ven. Cestou uvidíte různé scény, včetně událostí, které vedly ke zničení města.

 

Cesta je jednoduchá a bez slepých uliček, takže se do ústavu dostanete rychle. Projděte ho (vyplatí se prohlédnout si všechny místnosti) a vyjděte nahoru. Projdi úzkou chodbou dál a pak vylez po žebříku nahoru. Narazíš na první slepou bestii.

Slepé bestie jsou tzv. knihovníci – velké zmutované gorily. Nepřátelé vás nevidí, ale mají bystrý sluch a snaží se vás vystopovat, přičemž hmatají tlapami. V této fázi hry se musíte rozhodnout – zda chcete s těmito nepřáteli bojovat a zabít je, nebo se pokusit získat úspěch a projít touto fází hry, aniž byste jediného z nich zabili.

Za první opicí najdete odemčené dveře. Vejděte dovnitř a sjeďte dolů. Pak jděte ke krabici a interagujte s ní. Nyní musíš vyběhnout nahoru (cestou pravděpodobně potkáš knihovníka, zkus se ho zbavit) a odemčenými dveřmi vyjdi nahoru.

Nahoře po několika halucinacích uvidíte dalšího velkého primáta, tentokrát v místnosti plné stolů. Držte se okraje místnosti, obejděte gorilu a běžte k průchodu. Pokračujte vpřed a pak vyběhněte po schodech nahoru.

Projděte výklenkem ve zdi a jděte do další budovy. Držte se vpravo a projděte dveřmi dolů. Dostanete se do místnosti plné mrtvol – prolezte průchodem.

Na druhé straně narazíte na několik knihovníků. Nejprve běžte dopředu, rychle zahněte doprava a obnovte napájení první skříňky. Pak rychle běžte do hlavní haly, použijte průchod vlevo a vyběhněte nahoru (pozor na lezoucí slepé bestie), pak jděte k další pojistkové skříňce.

Nyní se můžete dostat do odemčené chodby. Vyběhněte po schodech nahoru a nechte bestii daleko za sebou. Jděte dál; po několika krátkých scénách se konečně dostanete k léku.

Bohužel se objeví knihovník a v kritickém okamžiku na vás zaútočí. Musíte dokončit sekvenci QTE – pokud se vám to podaří, bestie zemře a vy postoupíte do finále Metro Exodus.

Závěrečné sekvence hry nejsou ničím jiným než epilogem pro Artyoma. V závislosti na tom, kolik vašich společníků se dostalo až na konec vašeho dobrodružství (Duke, Damir a Aljoša), se dočkáte jiného konce. Pokud jsou s vámi na Auroře alespoň dva z těchto společníků a jsou v plné síle, uvidíte dobrý konec. Arťom dobrodružství přežije a stane se vůdcem Řádu. V opačném případě Artyom zemře a v posmrtném životě se setká s postavami z minulosti…

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments