Getting the water

U Kaspického moře panuje horké podnebí – vaši spolubojovníci bez vody nepřežijí. Tato kapitola našeho průvodce hrou Metro Exodus se zaměřuje na Artyomovu snahu získat vodu.

Seznamte se s Annou. Promluvte si s ní – žena vám dá několik vedlejších úkolů týkajících se otroků. Splňte je, pokud chcete mít dobrý konec této kapitoly. Po splnění vedlejších úkolů (nebo pokud jste se rozhodli je přeskočit) se vraťte do Aurory. Máte nový úkol – jděte s Damirem pro vodu. Než se vydáte na cestu, doplňte si zásoby – budete čelit více nepřátelům. Nezapomeňte také na filtry do plynové masky.

 

Musíte se dostat do severní části mapy – můžete tam dojet v UAZu. Tam se setkáte s Damirem – čeká na vás u táboráku. Následujte ho do jeskyně. Cesta je poměrně lineární – jediným problémem jsou zde mutanti, kteří na vás čas od času zaútočí. Pokračujte za Damirem. Narazíte na otroky – Damir vám navrhne kradmý postup. Rozhodněte se, jak tuto část dokončíte – vaše volba rozhodne o konci kapitoly a o Damirově osudu.

Ofenzivní přístup

Vaším cílem je dosáhnout páky, která otevře bránu. Pokud vám v této kapitole nezáleží na dobrém konci, začněte všechny střílet. Nepřátel je zde hodně, takže buďte opatrní. Prohledejte všechny místnosti, zda v nich nenajdete další zásoby.

Dojdi k páce, té poblíž zavřené brány – páka je v horním patře. Interakcí s ní otevřete bránu a utečte s Damirem.

Stealth cesta

Po vstupu do baronovy pevnosti narazíte na velkou skupinu nepřátel. Většina z nich stojí otočená zády k vám – využijte této příležitosti a zlikvidujte je.

Pokud narazíte na větší skupiny, odlákejte jejich pozornost plechovkami. Pomocí této metody je likvidujte jednoho po druhém.

Nezastavujte se, postupujte stále vzhůru. Vyhýbejte se zabíjení nepřátel, pokud je možné ušetřit jejich životy.

Psi jsou zde největší hrozbou. Mohou vám ubrat spoustu bodů zdraví a mohou na sebe upoutat pozornost dalších nepřátel. Snažte se je co nejrychleji zlikvidovat, než se jim podaří zhatit vaše plány.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments