First contact with the locals

Tajga je další oblast, kterou v Metro Exodus navštívíte. Tato krásná země skrývá spoustu nebezpečí. Tato kapitola našeho průvodce hrou Metro Exodus se zaměřuje na Artyomovo dobrodružství v Tajze.

Po cutscéně, ve které vás Olga zachrání, se přesuňte dopředu a zamiřte do chaty. Artyom si vezme kuši. To je zde vaše základní zbraň – přišli jste o veškerou výbavu. Jděte na místo znázorněné na obrázku výše. Najdete zde banditu – zachraňte ho nebo zabijte. Toto rozhodnutí má vliv na závěr kapitoly – určí také Aljošův osud.

Jděte po trámu a vydejte se směrem k X. Brzy narazíte na zničený most – na druhé straně bude stát několik místních obyvatel. Počkejte, až přestanou mluvit, a pak se vydejte doleva. Pokračujte v cestě skrz ruiny, dokud nenarazíte na lano. Použijte ho, abyste se dostali na druhou stranu.

Dojdete ke staré stavbě patřící Pionýrům. Stejně jako v předchozích kapitolách, i zde váš přístup k místním obyvatelům rozhodne o konci kapitoly a osudu vašeho společníka. Pokud si chcete zachovat zdraví Aljoši, vyhněte se boji s nepřáteli nebo je omračte.

Ofenzivní přístup

Nepřátelé zde nepoužívají silné zbraně – všichni bojují kuší. Využijte toho ve svůj prospěch – nepřátele, kteří jsou blízko vás, zabíjejte nožem, ty, kteří jsou dál, střílejte.

Musíte se dostat k věži. Pomocí lana opusťte vesnici Pionýrů. Artyom se dostane na druhou stranu. Podívejte se na vystřiženou scénu představující velké monstrum – zmutovaného medvěda.

Běžte rovně. Brzy narazíte na strážní věž – vylezte na ni. Přejděte přes most a pak se pomocí lana svezte dolů. V kabině je jeden pirát – zabijte ho nebo omračte.

Přistupte k žebříku na skalách a vylezte nahoru. Posbírejte předměty a pak jděte dolů, do jeskyně. Spusťte žebřík a pak projděte jeskyní. Najdete zde další suroviny. Artyom dojde na opačný konec jeskyně – vyjde u jezera.

Stealth přístup

Než začnete bojovat, nezapomeňte, že vaši nepřátelé nejsou dobře vybavení vojáci. Tito lidé mají pouze kuše. Můžete se k nim přiblížit a omráčit je, aniž byste se museli bát, že vás sestřelí.

Nezapomeňte, že pokud neplánujete omráčení nepřátel, máte k dispozici dokonalou zbraň pro eliminaci protivníků. Kuše se skvěle hodí pro skryté zabíjení.

Vyhněte se větším skupinám nepřátel pohybem podél plotů. Tímto způsobem se budete moci nepozorovaně dostat k věži.

Zlikvidujte každého nepřítele, na kterého narazíte na schodech. Udělejte to a nepozorovaně se dostanete nahoru.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments