Metro: Exodus – co zatím víme o třetím pokračování metra

slevin |

Už bylo na čase! Třetí díl v podobě Metro Exodus konečně ohlášen a my můžeme s chutí vyhlížet třetí pokračování naší oblíbené akční hry. Ono se není čemu divit, Metro Last Light je už přes 4 roky venku a celá série o sobě naposledy dala vědět 3 roky zpátky, když vývojáři vydali remasterovaný první a druhý díl pod názvem Redux.

metro-exodu-gameplay

Po ohlášení na E3 2017 toho sice nebylo zveřejněno mnoho, ale něco přeci. Vracíme se opět do role Arťoma, s nímž budeme tentokrát více prozkoumávat post-apokalyptickou pustinu na povrchu (chybí vám Stalker?), na místo temného moskevského metra. Jeho obyvatelé se totiž rozhodli svůj podzemní „domov“ opustit a vydat se na cestu napříč kontinentem, hledat přeživší a zejména nové útočiště. Více detailů z příběhu zatím nebylo zveřejněno. Vývojáři pouze zdůraznili, že hra nebude dějově kopírovat poslední knihu Metro 2035.

V hratelnosti a grafice bychom měli poskočit opět o velký kus dopředu. Metro Exodus by měl navíc klást větší důraz na survival aspekty a hororovou tématiku, která by s potencionální kombinací virtuální reality mohla přinést prvotřídní zážitek. Třetí díl vychází v roce 2018 pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Předobjednávat můžete zde.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments